Tiskové zprávy

Připravit auto na zimu neznamená jenom vyměnit pneumatiky.

„Letošní brzký příchod zimy si vyžaduje včasnou technickou přípravu automobilu, tak aby cestování bylo bezpečné a vozidlo bylo na časté změny povrchu zimní vozovky perfektně připraveno,“ říká bezpečnostní expert Robert Šťastný.

Většina řidičů se omezí pouze na přezutí letních pneumatik za zimní a výměny nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů. „To však není vůbec dostatečné. V zimě trpí také autoskla a je dobré myslet především na přední sklo vozidla, které vlivem vysokých mrazů může praskat daleko častěji než obvykle,“ vysvětluje ze své zkušenosti David Novák z pardubické firmy BANOSS – AUTOSKLA. „Pokud jsou přední skla oslabena například malou prasklinou, pak je zde možné riziko, že se vlivem rozdílů teplot může prasklina rozšířit a tím zapříčinit i možné zatékání do auta,“ pokračuje David Novák.

Další důležitou součástí zimní přípravy a výbavy, která bývá ze strany řidičů opomíjena, je impregnace těsnění. Ošetření těsnících gum dveří, včetně úložného prostoru je dobré očistit přípravkem, který obsahuje silikon. Tyto přípravky ve většině případů pak brání přimrzání dveří. Další podstatnou drobností, na kterou řidiči zapomínají je ošetření zámků. Ne každé auto má centrální zamykání a proto je nutné ošetřit zámek speciálním přípravkem, který je také běžně k dostání. „Důležitou součástí zimní přípravy je i základní zimní výbava, kterou má mít každý řidič zkompletovanou a na dostupném místě, tak aby ji v případě potřeby dokázal ihned najít,“ vysvětluje bezpečnostní expert Robert Šťastný. Absolutním základem je škrabka na námrazu a metla na odstraňování sněhu. „Kdo jezdí do hor, tak je nutné přibalit sněhové řetězy, lano a lopatku,“ dodává Robert Šťastný. V těchto zimních měsících je také dobré věnovat zvýšenou pozornost úklidu automobilu, jelikož štěrk, sůl a písek mohou nejenom poškodit exteriér vozidla, ale nečistoty a kamínky mohou poškodit a znečistit prostory uvnitř automobilu a tím snížit komfort řidiče a dalších spolujezdců. „My se snažíme nabízet ke standartním službám jako je výměna autoskel také zajímavé benefity, včetně čištění celého interiéru vozidla, který obzvláště v zimních měsících trpí“ dodává David Novák.

Kontakt pro novináře: Iva Ruskovská, e-mail: iva.ruskovska@pppartners.cz, tel. 606 710 480